„I LOVE RADIO” przekazało 120 tys. zł na pomoc dzieciom z wadą słuchu.

Nadawcy pięciu grup radiowych, wspólnie w projekcie „I Love Radio”, po raz drugi przekazali 120 tys. zł na pomoc dzieciom niedosłyszącym. To efekt emisji wspólnego Charytatywnego Bloku Reklamowego, wyemitowanego 11 kwietnia br., czyli w Dniu Radia.

W tym roku finał akcji miał miejsce w siedzibie radia RMF FM. Tu symboliczny czek o wartości 120 tysięcy złotych przekazano Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu w Krośnie. Dzieci, które przyjechały na Kopiec Kościuszki w Krakowie miały tego dnia wyjątkową okazję towarzyszenia radiowcom podczas ich pracy – w trakcie wycieczki poznały znanych prezenterów, zobaczyły jak wyglądają studia radiowe oraz redakcyjny newsroom. Na zakończenie każdy otrzymał zestaw upominków od wszystkich stacji radiowych “I Love Radio”.

Charytatywny Blok Reklamowy, dzięki któremu zebrano kwotę 120 tys. złotych, wyemitowany został 11 kwietnia, w Polskim Dniu Radia na antenach rozgłośni należących do Grupy Eurozet, Grupy Radiowej Agory, Grupy RMF, Grupy ZPR Media oraz Polskiego Radia. Akcja, podobnie jak przed rokiem, objęła łącznie 164 rozgłośnie ogólnopolskie, ponadregionalne i lokalne. W tym roku reklamę w specjalnym bloku reklamowym wykupiły: Media Expert, Media Markt, Polpharma, Renault, Tesco
i Toyota.

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu w Krośnie pomaga przywracać dzieciom słuch m.in. po przeszczepach implantów słuchowych. Specjalizuje się w prowadzeniu terapii dzieci na turnusach rehabilitacyjnych i zajęć integracyjnych w miejscu zamieszkania, a także grup wsparcia dla rodziców, których uczy się jak rehabilitować dziecko samodzielnie w domu. Cel działalności Stowarzyszenia to rozwój umiejętności komunikacyjnych i językowych dzieci, integrowanie ich ze środowiskiem, w którym żyją, by w przyszłości mogły funkcjonować na równi ze słyszącymi.

I Love Radio to wspólna akcja pięciu największych nadawców radiowych, której celem jest popularyzacja radia w Polsce jako efektywnego medium reklamowego poprzez działania promocyjne, edukacyjne i badawcze.