Dzień Radia i trzeci Radiowy Charytatywny Blok Reklamowy

Jak co roku 11 kwietnia rozgłośnie w całym kraju będą świętować Polski Dzień Radia. Na antenach stacji mnóstwo atrakcji dla słuchaczy, a rano nadany zostanie – już tradycyjnie – Charytatywny Blok Reklamowy.

Polski Dzień Radia to okazja do wspólnego świętowania przez radiowców i słuchaczy. Na antenach 170 stacji należących do pięciu grup radiowych:Grupy Eurozet, Grupy Radiowej Agory, Grupy RMF, Grupy ZPR Media i Polskiego Radia, nadawane będą specjalne konkursy i programy związane z radiem, zapraszani będą nietypowi goście, a tematyka radiowa towarzyszyć nam będzie od rana do późnego wieczora. Oprócz atrakcji dla słuchaczy w tym roku zorganizowany też zostanie, po raz drugi, cykl eventów RadioWIEC w warszawskich domach mediowych.

W ramach świętowania Polskiego Dnia Radia nadany zostanie również Radiowy Charytatywny Blok Reklamowy. Rano, między 8:00 a 8:30 wszystkie stacje wyemitują jeden, specjalny blok, z którego całkowity przychód zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu w Krośnie, które opiekuje się dziećmi z dysfunkcją słuchu. Dzięki temu wsparciu Stowarzyszenie będzie mogło sfinansować m.in. terapię i rehabilitację dzieci z wadą słuchu, zorganizować turnusy rehabilitacyjne i zajęcia integracyjne.

Polski Dzień Radia został ustanowiony na pamiątkę przyjęcia w 1923 roku przez Stowarzyszenie Radiotechników Polskich dokumentu, w którym zawarto opinie do wytycznych do ustawy radiotelegraficznej. W efekcie powstała ustawa na mocy której dwa lata później nadano pierwszą polską audycję radiową. Dzięki inicjatywie I Love Radio, działającej na rzecz promocji radia, od 2017 roku tego dnia polski rynek radiowy jednoczy się i działa wspólnie, ponad podziałami.

Akcję I Love Radio organizuje wspólnie 5 nadawców radiowych: Grupa Eurozet, Grupa Radiowa Agory, Grupa RMF, Grupa ZPR Media oraz Polskie Radio. Na stronie www.iloveradio.pl opublikowane zostały dziesiątki artykułów z bazą wiedzy dla reklamodawców, domów mediowych oraz osób poszukujących informacji na temat radia. Powstała również Radiowa Mapa Polski ze szczegółowych schematem rynku radiowego (www.iloveradio.pl/radiomapa). W pierwszym roku funkcjonowania I Love Radio otrzymało wyróżnienie w raporcie „Nadawcy 2017” wydanym przez branżowy miesięcznik „Media & Marketing Polska”.